Топ-30 бізнес-ідей для маленького міста в 2022 році

Сьогодні ми поговоримо на таку популярну для багатьох тему, як бізнес-ідеї для маленького міста з мінімальними вкладеннями.

Більша частина населення рано чи пізно задається питанням, як відкрити свій бізнес. Але разом з таким бажанням виникає ряд важливих питань: з чого почати свій бізнес, які бізнес-ідеї краще підходять для маленького міста і як можна звести ризики до мінімуму?

Відповіді на ці питання ви знайдете в цій статті!😀 Перевірено!

В Україні почати свій бізнес набагато простіше і легше, ніж жителям розвинених країн Європи, США…

Зауважте, що за статистикою, близько 70% успішних підприємців починали свій бізнес практично з нуля! Мати початковий капітал (тим більше великий) не завжди обов’язково!

Головне наявність бажання, а все інше додасться!

Уявіть, за допомогою свого бізнесу ви зможете працювати на себе, а не «на дядю», не відчувати потреби в грошах і витрачати більше часу не на роботу, а на свою сім’ю і захоплення! У вас з’явиться свобода!

Я вже не кажу про те, що займатися своєю справою дуже цікаво і до того ж власний бізнес дозволить вам самореалізуватися!

З даної статті ви також дізнаєтеся:

  • Яку бізнес-ідею вибрати для маленького міста?
  • Як можна почати свою справу нуля?
  • Які помилки часто роблять підприємці-початківці і як їх уникнути?

Чому важливо починати бізнес з мінімальних вкладень?

Перш, ніж ми перейдемо до бізнес-ідей, поясню декілька дуже важливих аспектів початку будь-якого бізнесу. Повірте, ці прості і ключові знання заощадять вам купу грошей і часу (перевірено на собі)!

Перше, що потрібно зрозуміти — будь-який бізнес починається з малого! На початку все, що вам потрібно — це дізнатися чи буде бізнес-ідея користуватися попитом у вашому місті, тобто чи буде вона окупатися і приносити гроші!

Тому на початку не потрібно вкладати всі свої гроші (тим більше якщо у вас їх не так багато) в бізнес-ідею — особливо, якщо ви ще «новачок» у бізнесі. На перших етапах слід мати тільки найнеобхідніше для ведення бізнесу!

Наприклад, багато хто не орендує приміщення, а починає свій бізнес прямо вдома, в гаражі, на дачі, в інтернеті… — в цьому немає нічого не звичайного!

Суть в тому, що найбільші ризики невдачі виникають саме на етапі відкриття своєї справи, тому в першу чергу намагайтеся по максимуму мінімізувати свої вкладення. Тому, що поки не спробуєш – не дізнаєшся чи буде дана бізнес-ідея приносити прибуток.

Якщо у вас зовсім мало грошей або їх практично немає, то вибирайте такі бізнес-ідеї, які вимагають тільки вкладень вашого часу (такі є — зазвичай це сфера послуг)! Деякі з таких бізнес-ідей  з нуля будуть описані в цій статті!

Тепер про другий важливий аспект:  будь-який бізнес, яким би він не був, перш за все існує за рахунок продажів. Без продажів немає грошового потоку і відповідно немає бізнесу!

Тому створюючи свій бізнес потрібно серйозно задуматися про те, як ви будете реалізовувати вашу продукцію/послуги. Багато підприємців початківців не продумують даний момент, а потім дивуються чому бізнес «не працює»!

“Продажі” – це першорядне завдання при відкритті будь-якої справи. Ви можете виробляти найкращі товари / послуги, але якщо про них ніхто не знає, то від такого бізнесу зиску не буде. Задумайтесь про це!

Про продажі можна лише трохи забути тільки тоді, коли у вас вже напрацьовані постійні клієнти, які цінують те, що ви робите і не проміняють вас на конкурентів.

А з цього випливає третій принцип — щоб бізнес був успішним, слід робити свою справу добре, а для цього потрібно любити те, чим ви займаєтесь! Саме тому так важливо вибирати справу до душі!

Детальніше про ці та інші важливі деталі “правильного” відкриття і ведення своєї справи обов’язково прочитайте ближче до кінця статті! Знайдете дуже багато корисного!😉

А зараз давайте нарешті перейдемо до бізнес-ідей, які зазвичай чудово підходять для маленького містечка!👇

Бізнес-ідеї з мінімальними вкладеннями в маленькому місті: ТОП-30 перевірених ідей

Бізнес-ідей дійсно дуже багато – в одній статті їх не перелічити, але ми постаралися відібрати для вас найбільш актуальні і з мінімальними вкладеннями!

Звичайно, на дуже докладний опис кожної з ідей не вистачить однієї статті (та й вам напевно не буде цікаво все читати це), тому ми наведемо основну і найбільш цінну інформацію.

Для вашої зручності всі бізнес-ідеї ми розділили за такими напрямами:

  • Торгівля;
  • Послуги;
  • Сільськогосподарський бізнес.
  • Будівництво та ремонт.
  • Сезонний бізнес;
  • Інтернет.

Деякі з бізнес-ідей для жінок ми вже описували в одній з наших статей: 55 бізнес ідей для жінок і дівчат. Тому не соромтеся, кому цікаво — читайте! 👍

Також рекомендую подивитися відео відомого підприємця В. Довганя про те, як почати свою справу з нуля:

Зверніть увагу! У торгівлі від місця розміщення торгової точки часом залежить чи буде бізнес прибутковим або збитковим! Тому дуже важливо проаналізувати «прохідність» і наявність конкурентів.

Бізнес-ідея №1: Магазин автозапчастин (під замовлення)

Один з найменш витратних способів почати свій бізнес — відкрити свій магазин автозапчастин під замовлення (особливо ця ідея буде актуальна для чоловіків).

Упевнений, багато хто з вас помічав, що на вітринах таких магазинів більша частина товарів відсутня — практично всі запчастини завозяться під замовлення зі складів великих міст.

До того ж і всі замовлення здійснюються за передоплатою, а значить початкові вкладення можна звести практично до нуля.

Варто закупити лише деякі найбільш вживані автозапчастини та витратні матеріали (хоча їх можна придбати після того, як бізнес вже почав приносити прибуток):

  • лампочки, аптечки, ремені, двірники…
  • гальмівна рідина, масла…

Приміщення в даному випадку цілком підійде від 30 до 60 кв. метрів-в залежності від міста і місця оренда вийде в середньому 5 000 — 45 000 грн

На покупку вітрин піде ще від 3 000 до 20 000 грн

Ще один важливий момент – вам буде потрібно обговорити всі деталі співпраці з постачальниками автозапчастин і укласти з ними договір.

Щоб не було непорозумінь, спочатку вибирайте перевірених постачальників, які мають хорошу репутацію і поставляють якісні товари (як оригінальні, так і замінники).

Доставка замовлених запчастин зазвичай здійснюється 1 раз в тиждень (якщо заявок буде багато, то періодичність доставки можна збільшити).

Вкладення:  до 30-150 тис. гривень. Бізнес окупається  в середньому за 2-5 місяців.

Бізнес-ідея №2: Магазин господарських товарів

Господарські товари будуть потрібні завжди, головне в цій бізнес-ідеї — підібрати оптимальне місце з хорошою прохідністю і невисокою орендною платою.

Найчастіше клієнтами таких магазинів є жителі найближчих будинків (спальних районів), тому бажано, щоб прямі конкуренти були або зовсім відсутні або знаходились подалі від вас, наприклад, ідеально, якщо конкуренти перебувають в іншому мікрорайоні.

Також доречно буде провести ретельний аналіз наявності конкурентів і цін на товари.

Що стосується площі, то для магазину господарських товарів підходять приміщення розміром від 40 до 100 кв. метрів і більше.

Зовсім невеликий магазин можна відкрити приблизно від 150 тис. гривень, на середній вже потрібні вкладення розміром в 300-500 тис. грн.

Ще один важливий момент — асортимент товарів. Основа асортименту — це недорогі товари повсякденної необхідності (на них зазвичай встановлюється більш висока націнка).

Особливу увагу приділіть постачальникам, з якими ви будете працювати. Іноді постачальники з інших міст (регіонів) надають набагато кращу якість і ціни.

До того ж ваш асортимент може серйозно відрізнятися від найближчих конкурентів (якщо вони є), що забезпечить вам гідну конкурентну перевагу!

Вкладення: до150-500 тис. гривень. Бізнес окупається в середньомуза 5-12 місяців.

Бізнес-ідея №3: Магазин здорового харчування

Здорове харчування з кожним роком набуває все більшої популярності. Багато людей розуміють, що від харчування серйозно залежить їх здоров’я та якість життя.

Звичайно, у невеликих містах попит на такі товари може бути не таким високим, як у великих мегаполісах, але набагато важливіше, що конкуренція в цій ніші практично відсутня.

Часто товари здорового харчування відсутні навіть у великих місцевих магазинах.

Асортимент магазинів з корисними продуктами може бути дійсно дуже широким, але для початку краще закуповувати товари, які найбільш популярні серед населення. Наприклад, такі категорії товарів:

  • діабетичні продукти,
  • якісні крупи і макарони,
  • оливкова та інші олії,
  • натуральні напої: трав’яні чаї, цикорій,
  • висівки, корисний хліб, цільнозернове борошно,
  • мюслі, мед, сухофрукти.

Для маленького магазину буде достатньо навіть приміщення від 9 до 25 кв. метрів.

Основні статті витрат такі (цифри взяті мінімальні):

  1. Купівля товарів: 25-70 тис. грн
  2. Оренда приміщення: 8-30 тис. грн
  3. Купівля вітрин: 5-15 тис. грн

Націнка, до речі, тут набагато вище, ніж у звичайних продовольчих магазинах, а значить і окупність вкладень буде швидкою.

Чистий прибуток такого магазину в середньому становить 20-30% від виручки.

Вкладення: в середньому 40-300 тис. гривень. Бізнес окупається за 2-5 місяців.

Бізнес-ідея №4: Торгівля овочами та фруктами

Інший спосіб відкрити бізнес з мінімальними вкладеннями — це відкрити точку з продажу фруктів і овочів.

Тут є 2 основних варіанти: відкрити цілий магазин або набагато менш витратний спосіб — просто орендувати невелике місце (наприклад, на ринку або взагалі продавати овочі/фрукти в наметі). Площа при цьому може бути від 4 до 50 кв. метрів!

У будь-якому випадку — правильний вибір місця є однією з найважливіших задач, яку необхідно вирішити. Як вже я говорив, від цього часто залежить чи буде бізнес прибутковим.

До речі, якщо ви вирішите відкрити цілий магазин, то до того ж можна продавати фрукти і овочі оптом!

Виручка середньої торгової точки становить приблизно 7 000 — 15 000 гривень в день. Приблизно 20-30% від цієї суми — це прибуток. Якщо організувати бізнес правильно, то він може окупитися навіть за місяць. Вкладення в середньому становлять 10-250 тис. гривень.

Бізнес-ідея №5: Магазин керамічної плитки

Керамічна плитка — це один з поширених оздоблювальних матеріалів, попит на який щороку зростає.

Особливість бізнесу з продажу керамічної плитки полягає в тому, що він швидко окупається, а найголовніше — потребує мінімальних вкладень.

Адже в основному покупці бажають придбати плитку під замовлення за передоплатою — практично в жодному магазині немає достатніх запасів, особливо в невеликих містечках!

Якщо правильно організувати бізнес в маленькому місті з населенням в 100 тис. чоловік, можливий прибуток становитиме від 25 до 100 тис. грн і вище!

Для організації такого бізнесу вам в першу чергу буде потрібно:

  • орендувати приміщення (від 40 до 120 кв. метрів),
  • домовиться з потрібними постачальниками,
  • закупити зразки плиток і стелажі під них.

До речі, ще необхідно мати невеликий склад або окреме приміщення (10-20 кв. метрів) для тимчасового зберігання привезеної плитки, а також домовитися щодо доставки (як від оптовиків, так і від вас до клієнтів).

Вкладення: в середньому становить від 70-200 тис. гривень. Бізнес окупається за 2-8 місяців.

Бізнес-ідея №6: Точка з продажу вікон

Ось ще одна бізнес-ідея, втілення якої потребує мінімальних вкладень — це точка з продажу вікон.

Як відомо, люди частіше купують вікна не у самих виробників, а через посередників (ціни при цьому як посередника так і у виробника часто приблизно однакові).

До того ж компанії з продажу вікон часто працюють саме по 100% передоплаті!

Таким чином, головне в цьому бізнесі:

  • знайти потрібне місце (торгову точку від 8 до 40 кв. метрів);
  • домовиться з виробниками вікон про постачання;
  • знайти замірника і монтажників вікон.

У замірників і монтажників часто зарплата саме відрядна – від кількості виконаних замовлень!

Ваші основні витрати підуть на оренду та обладнання приміщення.

Хоч і конкуренція в цій ніші зазвичай вища середньої, проте відкрити успішний бізнес більш ніж можна!

Приклад успішного бізнесу!

У нас в місті (близько 100 тис. населення) зовсім нещодавно вдало відкрили невеликий офіс (всього 10-15 кв. м) з продажу та монтажу вікон.

Але найголовніше — його відкрили біля великого магазину будівельних матеріалів, — тобто там, де є безпосередньо цільова аудиторія! Відповідно частина клієнтів, які прийшла за будматеріалами, замовляє вікна саме у них (я до речі не виняток, також був їх клієнтом ).

А якщо у вас немає власної машини для доставки вікон, то можна скористатися послугами вантажоперевізників.

Вкладення: до 30-150 тис. гривень. Бізнес окупається за 2-6 місяців.

Бізнес-ідея №7: Магазини одягу сток і секонд-хенд

У багатьох людей є бажання купувати якісний одяг, але часто він не по кишені.

Тому такими популярними є магазини, які продають модний і брендовий одяг з Європи за зниженими цінами (магазини сток і секонд-хенд).

Стокові магазини пропонують уцінені колекції минулих сезонів, а секонд-хенди — на вигляд новий одяг (без видимого зносу), але який вже був у вжитку.

Магазин зі стоковим одягом та секонд-хендом – чудова ідея для маленького міста, оскільки конкуренція в цій сфері зазвичай дуже невисока.

На замітку! Для відкриття даного бізнесу підійде приміщення площею від 30 до 100 кв. метрів. При цьому важливо, щоб магазин знаходився в людному місці.

Також потрібно ретельно поставитися до вибору постачальників одягу, щоб сформувати відповідний асортимент. Постачальники, до речі продають одяг мішками (зазвичай від 20 кг) за ціною від 100 до 500 гривень/кг.

Це дуже рентабельний бізнес, який не вимагає великих вкладень і досить швидко окупається!

Вкладення 70-300 тис. гривень. Витрати окупаються за 2-5 місяців.

Бізнес-ідея №8: Міні-пекарня

Ще одна хороша бізнес ідея — відкриття своєї міні-пекарні.

В наш час пекарні дуже популярні серед населення, оскільки там завжди можна придбати свіжі хлібобулочні вироби на будь-який смак.

Навіть в невеликих містах міні-пекарня може приносити непоганий дохід, оскільки конкуренція тут зазвичай низька.

Асортимент міні-пекарень зазвичай включає:

  • традиційний, екзотичний і дієтичний хліб;
  • багети, пиріжки та пироги;
  • булочки, кекси, печиво.

До речі, як стверджують власники пекарень, один з ходових продуктів — це пиріжки.

Важливе значення має розташування. Пекарня повинна знаходитися в “прохідному” місці, де відсутні ваші прямі конкуренти. Що стосується орендованого приміщення, то зазвичай для організації невеликої пекарні вистачає 30-60 кв. метрів.

Про вкладення!

Що стосується витрат, вони фактично складаються з 2-х основних частин.

Перша найбільш витратна частина — обладнання, на яке по-мінімуму знадобиться близько 300 тис. гривень.

Друга частина — це: шафи, вітрини, меблі… — загалом все те, що необхідно для оснащення торгового приміщення + оренда приміщення. На це все піде десь 150-200 тис. грн

У підсумку створити свою міні-пекарню можна, вклавши 450-550 тис. гривень, не для всіх це маленькі вкладення, але все ж, якщо у вашому місті практично немає конкуренції — то це хороша ідея!

Надалі, коли пекарня вже набрала обертів і приносить прибуток, можна спробувати розширити асортимент і додати в продаж різні тістечка.

Вкладення в бізнес становлять до 450-550 тис. гривень. Справа окупається десь за 4-8 місяців.

Бізнес-ідея №9: Копіювальний центр

Копіювальний центр — це достатня вузька ніша для бізнесу, але незважаючи на це безліч людей користуються його послугами!

Перше, що потрібно — це оцінити конкуренцію у вашому місті і підібрати оптимальне розташування копіювального центру.

Вибір місця:

Краще всього для копі-центру підійде приміщення поблизу центру міста, навчальних закладів, ділових центрів, банків та/або державних інстанцій.

Що стосується розміру приміщення, то для маленького копіювального центру підійде приміщення від 7 до 15 кв. метрів, а для повноцінного потрібно від 25 до 50 кв. метрів і більше.

Найбільша стаття витрат піде на покупку оргтехніки, ось найбільш необхідне обладнання:

  • ноутбук або персональний комп’ютер,
  • багатофункціональний пристрій (БФП),
  • чорно-білий лазерний принтер,
  • струменевий принтер для кольорового друку +фотодруку,
  • ламінатор.

Спочатку можна не наймати співробітників, проте при цьому потрібно самому освоїти навички роботи з технікою.

Згодом копіювальний центр може перерости в друкарню.

Так навіть в маленькому місті Копіцентр може приносити стабільний дохід, який становитиме 20 000 — 70 000 гривень на місяць.

Бізнес-ідея № 10: Ательє з пошиття / ремонту одягу

Черговий варіант бізнес-ідеї з мінімальними інвестиціями — це відкриття свого ательє з пошиття та ремонту одягу. Особливо актуальний даний бізнес для жінок.

Ательє надає 2 типи основних послуг:

  1. пошиття за індивідуальними розмірами замовника,
  2. ремонт і підгонка одягу.

Для ательє зазвичай вистачає приміщення розміром від 20 до 45 кв. метрів. Найбільш вигідно розміщувати ательє біля ринків, спальних районів, торгових центрів і т. п.

Правильно підібране приміщення-це половина успіху в даному бізнесі!

Основні витрати для невеликого ательє припадуть на:

  • оренду приміщення — 10-30 тис. грн,
  • швейне обладнання (можна б/в, якщо хочете заощадити) — 100-150 тис. грн,
  • меблі, манекени, праски… — 15-25 тис. грн,
  • закупівлю аксесуарів для шиття — 10-20 тис. грн.

У підсумку для відкриття ательє потрібно приблизно від 150 тис. гривень.

Також вам буде потрібно знайти хороших швачок (це друга половина успіху в цій справі). Для цього можна дати оголошення в газети / на OLX. Заробітна плата швачкам часто прив’язана до кількості виконаних замовлень: чим більше виконано замовлень, тим вище і зарплата.

Цей бізнес дуже швидко не окупиться, але буде приносити стабільний дохід.

Вкладення становлять до 50-300 тис. гривень. Справа окуповується в середньому за 4-9 місяців.

Бізнес-ідея №11: Відкриття міні-автомийки

Відкриття автомийки в невеликому містечку — це перспективний бізнес, тим більше що кількість автомобілів на наших дорогах зростає з кожним роком. Підраховано, що на невелике місто з населенням 50 тис. осіб в середньому необхідно 2 Автомийки.

Для відкриття автомийки потрібно:

  • вибрати місце для розташування автомийки,
  • закупити обладнання та засоби для миття автомобілів,
  • набрати обслуговуючий персонал.

Якщо підібрати відповідне приміщення (щоб не вкладати багато коштів в його реконструкцію і тим більше будівництво з нуля), то можна вкладеться в межі 200-300 тисяч грн.

Вартість однієї мийки в середньому 500-600 грн. (залежно від міста), собівартість близько 100-250 грн разом, дохід в середньому становить150-300 грн з однієї мийки. 

Дохід автомийки безпосередньо залежить від місця розташування, тому потрібно серйозно поставитися до цього і проаналізувати основні жваві траси поблизу гіпермаркетів, спальних районів і вибрати місце з найбільшим потоком автомобілів і оптимальної орендною платою.

Також додаткові послуги дозволять збільшити прибутковість автомийки:

  • полірування автомобіля,
  • прибирання салону.

Окупність 2-3 місяці — залежить від потоку клієнтів, постійним клієнтам робіть знижки.

Вкладення: ,В середньому становлять 200-900 тис. Бізнес окупається за 3-4 місяці.

Бізнес-ідея №12: Перукарня

Перукарні користуються великою популярністю і попитом серед населення. До того ж і не потрібні великі вкладення для організації такого бізнесу.

Незважаючи на те, що конкуренція в цій сфері звичайна велика, але тим не менше все ще залишаються «білі плями» на карті міста, де можна вигідно відкрити перукарню.

Приклад!

У нашому місті 2-3 роки тому відкрили мережу перукарень, які стали позиціонувати себе як бюджетні (тобто націлені виключно на аудиторію, яка прагне на всьому економити ). Саме таке позиціонування і стало їх ключем до успіху!

Це на тему того, чому в бізнесі важливо відрізнятися!

Перукарню краще розмістити в житловому комплексі або торговому центрі, загалом там є прохідність і в той же час оренда сильно не завищена.

До речі, відкривають перукарні часто саме люди, які пройшли курси  / навчання на перукаря. В цьому випадку вам спочатку навіть не потрібно шукати співробітників.

Міні-перукарню на 2 місця можна відкрити всього за 150 тис. гривень. Вкладення в першу чергу йдуть на:

  • Оренду приміщення;
  • Купівлю потрібного обладнання (перукарські інструменти);
  • Придбання меблів (крісла, дзеркала, столики…);
  • Оформлення перукарні.

Оптимальний розмір націнки становить 200-250 відсотків, основні витрати будуть йти на орендну і зарплату працівникам. Якщо справи підуть вдало, бізнес окупиться за 3-4 місяці.

Бізнес-ідея № 13: Дитячий ігровий майданчик

Багатьом батькам часто нема з ким залишити дитину під наглядом. Дитячий ігровий майданчик-це чудове та недороге рішення цієї проблеми.

До того ж відкрити дитячу ігрову кімнату набагато легше (і дешевше), ніж організувати приватний дитячий садок.

Якщо коротко, то для відкриття дитячого ігрового майданчика потрібно:

  • знайти приміщення 20-35 кв. метрів;
  • обладнати ігрову кімнату (батути, надувні іграшки…);
  • найняти персонал.

Приміщення найкраще для цих цілей орендувати в торговому центрі або поблизу торгового комплексу.

Одна година відвідування дитячої кімнати коштує приблизно 50-200 гривень. Іноді стягується відразу добова плата без обмежень за часом (близько 300-500 гривень).

Окупається ігровий майданчик зазвичай протягом року. Мінімальні вкладення становлять 250-500 тис. гривень.

Бізнес-ідея №14: Приватне таксі

Відкрити своє приватне таксі не так важко і затратно, як здається на перший погляд.

В першу чергу необхідно оформити документи на відкриття таксопарку. Далі залучити приватників зі своїми автомобілями і зареєструвати їх як таксі — це ідеальний варіант, оскільки він не вимагає взагалі ніяких великих вкладень. Купувати або брати в оренду автомобілі краще після того, як бізнес піде в гору.

Спочатку, для того щоб дізнатися, як влаштований цей бізнес зсередини, можна кілька тижнів або місяців попрацювати в таксі — це досить поширена практика.

Все про роботу в таксі читайте в статті.

Отже, далі вам буде потрібно:

  • Закупити обладнання і встановити його на таксі;
  • Найняти диспетчера з прийому викликів від клієнтів + якщо необхідно орендувати приміщення;
  • Провести рекламну компанію.

У таксі найголовніше-це реклама! Так наприклад, від того на скільки легко запам’ятовується номер телефону вашого таксі, дуже сильно залежить кількість замовлень!

Вкладення в середньому становлять 100-300 тис. гривень. Окупається справа за 3-6 місяців.

Бізнес-ідея №15: Буріння свердловин

Цей бізнес дуже потрібний в невеликих містечках, де немає централізованого водопостачання, у новобудовах і на дачних ділянках. Крім цього свердловини часто використовують для поливу ділянок.

Вкладення!

Для відкриття цього бізнесу необхідно вкласти в середньому від 150 до 300 т. грн

Основні витрати — це купівля бурової установки, а також необхідного додаткового обладнання: рукавів, насосів.

Також потрібно буде найняти фахівців з буріння свердловин,  орендувати або купити транспорт для перевезення обладнання до місця роботи.

Середня вартість буріння одного метра становить 1500-3000 гривень, при тому мінімальна глибина свердловини досягає 20 м.

Середня вартість робіт складає близько 35 т. грн З них витрати йдуть на знос обладнання, заробітну плату, накладні і транспорт (близько 15 тис. гривень). Всі витрати окупаються, якщо є хороша кількість замовлень, за декілька місяців.

Будівництво та ремонт 

Будівельний бізнес включає в себе будівництво і обробку будинків, будівництво альтанок, навісів, парканів, укладання тротуарної плитки і бордюрів, виготовлення цегли, тротуарної плитки, піноблоків, шлакоблоків, ремонтні роботи і т. д.

Бізнес-ідея №16: Виробництво піноблоків/газоблоків

У сучасному світі практично кожен будинок будується з піноблоків або газоблоків. Тому їх виробництво — це дійсно хороший і прибутковий бізнес!

Для відкриття цеху по виробництву піноблоків необхідно орендувати приміщення, закупити обладнання для виробництва піноблоків та витратні матеріали: цемент, пісок, суміші для виробництва піноблоків.

Також, якщо є необхідність, то варто найняти фахівців для роботи. Два фахівці за день зможуть виготовити близько 300-500 блоків.

На закупівлю обладнання, оренду та будівельні матеріали потрібні вкладення від 90 т. грн

Окупаються вони досить швидко (звичайно протягом 1-3 місяців) — якщо налагоджені зв’язки з точками збуту: будівельними фірмами, роздрібними посередниками і приватними клієнтами.

Якщо зарекомендувати себе на будівельному ринку як постачальника якісної продукції, то успіх точно забезпечений!

Вкладення становлять в середньому 500-900 тис. гривень. Бізнес окупається за декілька місяців.

Бізнес-ідея №17: Продаж будматеріалів під замовлення

Ще один непоганий варіант почати будівельний бізнес при мінімальних вкладеннях — продавати будматеріали під замовлення за передоплатою.

Суть в тому, що ви відкриваєте “магазин / офіс” з продажу будматеріалів (в основному тих, які возяться під замовлення!). Таким чином, все, що вам потрібно це:

  • орендувати невелике приміщення від 15 до 35 кв. м.;
  • домовиться з постачальниками і закупити у них зразки будматеріалів (наприклад, цеглини, облицювальні і тротуарні плитки, покрівельні матеріали, …);
  • домовиться з вантажоперевізниками;
  • збирати замовлення і за передоплатою привозити будматеріали з великих міст.

На перших порах і зовсім можна обійтися без великого складу. Якщо ж є потреба, то орендувати невеликий склад можна «не за дорого» на околиці міста.

Надалі, коли бізнес почне приносити прибуток, можна почати закуповувати на склад найбільш популярні серед споживачів будівельні матеріали.

Вкладення становлять  70-200 тис. гривень. Справа окупається за 3-5 місяців.

Бізнес-ідея № 18: Ремонт та оздоблення квартир

Ось ще одна чудова ідея, як можна почати бізнес в будівельній сфері практично з нуля.

Ремонт і обробка квартир/будинків — це величезний ринок, попит на який з року в рік залишається високим. Якщо у вас є досвід в цій сфері, то вам буде ще простіше!

Для початку вам буде потрібно придбати необхідні інструменти (якщо у вас їх немає) і організувати свою бригаду (спочатку досить 2-3 осіб), яка буде виконувати певні види ремонтних і оздоблювальних робіт.

Перших клієнтів можна знайти серед знайомих, друзів, а також  доречно опублікувати оголошення в газетах, на дошках оголошень. Не забувайте також роздавати візитки!

“Сарафанне радіо” в цьому випадку-одне з найкращих джерел нових клієнтів — якщо про вашу бригаду складеться тільки хороше враження, то у вас ніколи не буде нестачі клієнтів.

Тому завжди виконуйте роботи на совість — пам’ятайте, що, за статистикою, близько 90% людей намагаються шукати підрядників виключно за рекомендаціями!

Історія успіху!

Наведу приклад з особистого досвіду. Так, одна людина, яка була безробітною і ніде особливо не хотіла працювати, вирішила зробити у себе вдома ремонт. Його сусідам і знайомим ремонт на стільки сподобався, що вони запропонували йому зробити і у них ремонт за плату. З часом замовлень стало настільки багато, що він створив свою бригаду!

В результаті це «хобі» переросло у велику компанію! Це стало можливим тому, що його бригада і він сам відповідально і якісно виконували свою роботу (робили це як для себе)!

Вкладення від  0-100 тис. гривень. Бізнес окупається за 1-3 місяці.

– Напрямок 4-сільськогосподарський бізнес і вирощування тварин

Бізнес-ідея №19: Вирощування полуниці в мішках

Вирощування полуниці дуже прибутковий бізнес, який не вимагає особливо великих витрат і окупається швидко. Особливо актуальна ця ідея для дачників!

Більш ефективний спосіб підвищити врожайність — це вирощувати полуницю не на грядках, а безпосередньо в мішках! Витрати при цьому в середньому становлять 200-300 грн на квадратний метр.

З квадратного метра за сезон можна отримати прибуток до 2,5 тис. гривень.

Для реалізації даної бізнес-ідеї буде потрібно:

* Оренда землі (якщо у вас немає відповідної земельної ділянки);

  • Установка теплиці;
  • Заготівля ґрунту, розсади полуниці і мішків для ґрунту;
  • * Установка крапельного поливу.

Додатково, якщо є потреба, можна встановити опалення з контролем температури і вологості.

Суть ідеї:

Мішки товщиною 16 см і висотою 2,2 метра наповнюються живильним ґрунтом. З чотирьох сторін роблять надрізи по 6-7 см на відстані 25 см. В ґрунт садять розсаду полуниці.

Крапельний полив підводять в трьох місцях і підтримують задану температуру і вологість. На один мішок йде 2л. живильного розчину.

Ціна полуниці влітку в середньому 30-60 грн, а взимку доходить до 200 грн і вище. Реалізувати ягоду можна оптовим і роздрібним покупцям, а також продавати на ринку або поставляти в ресторани, дитячі садки.

Вкладення в середньому становлять 50-300 тис. гривень. Справа окупається 2-5 місяців.

Бізнес-ідея № 20: Вирощування овочів та зелені

Вирощування зелені, огірків, помідорів, редиски – це ще один вид перспективного бізнесу в сільському господарстві. Свіжі та екологічно чисті овочі потрібні в будь-яку пору року.

Для вирощування овочів цілий рік, як і в попередньому випадку, необхідна теплиця. Для відкриття цього бізнесу також будуть потрібні невеликі кошти.

Вкладення в цілому йдуть на:

  • Будівництво теплиці,
  • Придбання насіння,
  • Мінеральні та органічні добрива,
  • Крапельний полив,
  • І якщо необхідно — на оренду землі (землю бажано брати в тривалу оренду).

Для реалізації товару необхідний сертифікат якості від санепідемстанції на дану продукцію.

Ціна на продукцію в зимовий час зростає. Щоб овочі вирощувати цілий рік в теплиці треба подбати про опалення, освітлення і підтримувати певну вологість. Для огірків, наприклад, температура, повинна бути в межах 20-25 градусів цельсія.

За сезон збирають до 20кг з квадратного метра. Реалізуються вирощена продукція, як і у випадку з полуницею, роздрібним і оптовим покупцям або через власні торгові точки.

Часто люди скептично ставиться до фермерства, мовляв на сільському господарстві багато не заробиш. Ось вам наочний приклад, який доводить зворотне.

Приклад!

Одна сім’я почала вирощувати огірки, зелену цибулю, кріп, петрушку, салат (найбільш рентабельну продукцію) безпосередньо на власній дачній ділянці. Спочатку реалізували продукцію через посередників, які вже торгують овочами.

Далі, коли з’явилися перші гроші, відкрили власну торгову точку на ринку і стали співпрацювати з кафе. За сезон вдалося отримати дохід в 3 мільйони гривень (і це в малому місті)!

Вкладення становлять від 30 до 200 тис. Справа окуповує себе за 3-4 місяці.

Бізнес-ідея №21: Вирощування породистих собак

Породисті собаки в сучасному світі можуть коштувати десятки і навіть сотні тисяч гривень!

Якщо ви хочете розводити собак, необхідно вибрати ідеальну, популярну і дорогу породу. Якщо ви живете в приватному будинку, то можна вибрати велику породу собак: німецька вівчарка, лабрадор, бульдог…

Якщо ви живете в квартирі, то вибирайте декоративну породу – кокер-спанієль, такса, пекінес…

Вкладення вам знадобляться лише для: покупки собак, створення умов для їх проживання і на повноцінне харчування.

Про дохід!

Одна сучка приносить в рік до 5 цуценят, середня вартість цуценя — 15 тисяч гривень. В результаті виходить дохід близько 75 000 гривень від однієї особини.

Реалізувати цуценят можна через Інтернет (OLX і ін.), на ринку і за допомогою розклейки оголошень.

Вкладення становлять до 20-150 тис. гривень. Бізнес окупається за 5-12 місяців.

Напрямок 5 — Сезонний бізнес 

Бізнес-ідея №22: Торгівля квасом, морозивом…

Торгівля квасом, морозивом, холодними напоями-дуже рентабельний бізнес в літній сезон (особливо в курортних і туристичних містах), до того ж і не вимагає великого початкового капіталу.

Такий бізнес зазвичай триває 3-4 місяці. Однак за цей час можна не тільки окупити вкладені кошти, але і отримати істотний прибуток.

Для початку необхідно оцінити конкуренцію, підібрати місце розташування торгової точки/точок і домовитися про їх оренду.

Наприклад, торгувати можна прямо в наметі, в кіоску або ж можна зняти окреме приміщення в оренду. Особливо вигідно мати торгову точку в парку, на жвавих вулицях і на пляжі (якщо місто курортне).

Далі домовляємося з постачальниками (у них обов’язково повинні бути сертифікати на якість продукції).

Витрати на відкриття бізнесу можуть скласти від 30-70 тис. грн, залежно від кількості точок і асортименту.

Окупність дуже швидка, але при цьому потрібно розуміти, що цей бізнес сильно залежний від погоди.

Вкладення становлять 30-70 тис. гривень. Бізнес окупається в середньому за 1-3 місяці.

Бізнес-ідея №23: Атракціони — надувні батути

Надувні батути-найпопулярніший атракціон для дітей! До того ж при правильному виборі місця розташування, цей бізнес дуже швидко окупається, оскільки батьки часто не економлять на своїх дітей!

Основні витрати припадають на:

  • покупку батута (50-150 тис. грн),
  • оренду місця: 20-40 кв. метрів (10-20 тис. грн в місяць).

Вартість гри на надувному батуті варіюється від 50 до 200 грн за 10 хвилин. В цілому вкладення окупаються протягом 1 місяця.

Зверніть увагу, що батут має бути дуже надійно закріплений, оскільки під час експлуатації він відчуває великі навантаження. Крім цього має бути підведено електрику і навчений обслуговуючий персонал.

Основний мінус бізнесу полягає в тому, що тут вже існує велика конкуренція, проте в парках невеликих міст не рідко можна знайти прохідні місця без конкурентів.

Вкладення становлять до 80-250 тис. Бізнес окупається за 1-2 місяці.

Бізнес-ідея №24: Турфірма на літо

Ця бізнес-ідея особливо добре підходить для туристичних і курортних міст, в яких є постійний приплив туристів. Також вона не потребує великих вкладень.

Такий туристичний сезонний бізнес — найбільш ефективний в літній час. Для відкриття необхідно зареєструвати туристичну фірму і оформити всі відповідні документи.

Потім варто розробити туристичні маршрути до найбільш популярних місць і укласти договори з транспортною компанією, яка спеціалізується на перевезенні людей і має відповідні ліцензії.

Наступний крок: потрібно організувати продаж квитків за туристичними маршрутами, відкривши кілька точок в місті. Найкраще підійдуть місця, де є хороша прохідність людей (наприклад центр міста, ринок, авто і жд вокзали).

Витрати невеликі – йдуть в основному на закупівлю столів для продажу квитків, оренду точок і на виплату зарплати. Окупається такий бізнес зазвичай протягом 1 місяця.

Вкладення становлять до 20-100 тис. гривень. Бізнес окупається за 1-2 місяці.

Бізнес-ідея №25: Мотузковий парк

Мотузковий парк або мотузкове містечко — ще один дуже популярний атракціон для дорослих і дітей!

Багато хто із задоволенням погодиться полазити по мотузковим сходам і погойдатися на тарзанках. Конкуренція при цьому невелика (особливо в порівнянні з надувними батутами).

В середньому на відкриття свого міні-мотузкового парку потрібно від 200 тис. гривень. Витрати в основному потрібні на закупівлю мотузкових сходів, тарзанок і на оренду.

Вартість квитка в середньому становить від 100 до 300 гривень.

Мотузкові парки можуть розташовуватися як на вулиці, так і в закритому приміщення. Великим попитом користуються саме мотузкові парки на вулиці, тобто на природі.

Витрати на відкриття мотузкового містечка в закритому приміщення, як правило, вищі.

Вкладення в бізнес становлять приблизно 200-500 тис. гривень. Окупаються вони за 3-4 місяці.

Напрямок 6-бізнес в Інтернеті 

Інтернет хороший тим, що він стирає кордони, а тому абсолютно не важливо в якому місті / селищі ви живете! До того ж інтернет-це круте місце, де можна почати бізнес з нуля!

Бізнес-ідея № 26: бізнес на майданчику OLX

OLX— це найбільший на даний момент майданчик безкоштовних оголошень в Україні, який щодня відвідують мільйони людей. Тут продається і купується практично все!

Часто буває навіть так, що для бізнесу OLX – це найголовніше джерело продажів, при тому в більшості випадків безкоштовне. Тобто тут можна побудувати бізнес взагалі без будь-яких вкладень.

Є 3 основних напрямки, які дають змогу заробляти на OLX:

  • продавати товари оптом і в роздріб (при цьому як нові, так і б/у);
  • надавати послуги (те що ви вмієте робити);
  • займатися посередництвом (знаходити клієнтів для бізнесу і брати за це свою винагороду).

Особистий приклад!

Я, до речі, починав саме з 2 варіанту: шукав клієнтів, працював на себе в середньому по 2-3 години в день (близько 10 днів в місяць) і заробляв приблизно 15-30 тис. гривень на місяць додатково, при цьому у мене залишалося дуже багато вільного часу!

Як на мене — це крута альтернатива найманій роботі.

Але не тільки приватникам, але і для бізнесу OLX є потужним джерелом для залучення клієнтів. Багато хто просто наймає людей, які в день подають десятки і навіть сотні безкоштовних оголошень (чим більше оголошень, тим більше дзвінків, тим більше продажів).

Що стосується посередництва, то це теж досить вигідний напрямок бізнесу. Все що потрібно подавати оголошення (знаходити клієнтів) і домовитися щодо партнерства з тими, хто вже володіє певним бізнесом.

Вкладення становлять від 0 і залежать від ряду факторів. Бізнес, відповідно може окупитися як за 1 день, так і за декілька місяців.

Бізнес-ідея №27: Односторінкові сайти (дропшиппінг)

Ще одна дуже популярна на сьогодні ідея бізнесу в інтернеті — це продаж товарів за допомогою дропшиппінгу через спеціальний односторінковий сайт (лендінг).

В цьому випадку вам також не потрібні великі вкладення, оскільки немає необхідності мати в наявності товари — усі речі будуть відправлятися безпосередньо від постачальника вашому клієнту. Ви ж в цьому випадку будете отримувати прибуток з націнки на товари.

Для бізнесу необхідно знайти найбільш популярні товари (хіти продажів, зазвичай продаються по 990-2990 грн), вибрати з них кілька, створити односторінкові сайти і під них і налаштувати рекламу (в соцмережах, тизерні мережі, контекстна реклама).

Деякі замість односторінкових сайтів відкривають групи в Вконтакті та інших соцмережах і через них реалізують товари.

Однак в цьому випадку дуже важливо вміти ефективно працювати з рекламою (або знайти такого фахівця), тому що вона є єдиним джерелом продажів.

Приклад!

Колись були дуже популярні Літаючі іграшки (Ангрі Бьордс, літаючі феї…). Так от собівартість такої іграшки  становить близько 250 гривень + доставка ≈300 грн і реклама ≈300 грн, разом: 850 грн

Продавали такі іграшки в основному від 1190 до 1890 гривень. В результаті прибуток з продажу одного товару становила в районі 340 — 1040 гривень.

Вкладення становлять 10-100 тис. Окупаються вони за 1-3 місяці.

Бізнес-ідея №28: Інформаційний сайт

Інший поширений вид бізнесу без вкладень в інтернеті — це створення та розкрутка інформаційних сайтів на певну тематику.

Тематика може бути практично будь — яка. До того ж, якщо вам подобається певний напрямок, і ви вже в цьому добре розбираєтеся, то краще вибрати дану тематику (наприклад кулінарія, туризм, будівництво, фінанси, садівництво,…).

Суть в тому,що ви створюєте сайт (можна самому створити протягом 1-2 днів), реєструєте доменне ім’я сайту (зазвичай воно коштує від 99 грн) і маєте в своєму розпорядженні його на хостингу (150 грн/міс).

Далі ви пишете самостійно або замовляєте статті на біржах фрілансу на популярні теми, допомагаючи таким чином людям розібратися в тих чи інших питаннях.

Коли з’являться перші користувачі, можна буде підключити рекламу (наприклад від Гугл Адсенс) і отримувати дохід.

З часом відвідуваність сайту буде рости, разом з цим будуть збільшуватися і ваші доходи. Таким чином, займаючись улюбленою справою і ділячись корисною інформацією з читачами можна заробляти гроші.

Крім цього можна купити готовий сайт, який вже приносить дохід (наприклад, на майданчику Тендері — telderi.ru). Тут же можна і продавати свої сайти!

Вкладення становлять від 200 гривень. Окупається бізнес за 8-12 місяців, залежно від популярності сайту.

Бізнес-ідея №29: Інтернет-магазин

Сьогодні через інтернет продають буквально все: від дрібної канцелярії до габаритної техніки.

До того ж сьогодні все більша кількість людей віддає перевагу покупкам в інтернеті.

Інтернет-магазин на відміну від односторінкових сайтів націлений на продаж не 1-2 товарів, а цілої групи речей або продуктів.

Відкрити свій інтернет-магазин набагато дешевше і простіше, ніж звичайний магазин в місті. На перших порах навіть не обов’язково мати товари в наявності і свій склад (можна працювати з дропшиппінгом).

А, по-моєму, навіть нерозумно витрачати великі гроші на закупівлю товару і склад, якщо у вас ще немає вибудуваного потоку продажів.

Тут в цілому важливі 2 речі: SEO просування сайту в пошукових системах і грамотна настройка реклами. Якщо ви не знайомі з ними, то краще знайти перевіреного фахівця.

Вкладення становлять приблизно від 30 000 грн до 500 000 гривень. Окупити їх можна за 8-18 місяців.

Бізнес-ідея №30: Інфобізнес

Інфобізнес — це продаж цінної інформації через інтернет, тобто навчання за гроші.

До речі, інфобізнес — один з найприбутковіших бізнесів у всьому світі, який можна почати з нуля.

Інфобізнесмени можуть заробляти сотні і мільйони гривень, просто ділячись корисною інформацією з людьми.

Є кілька видів найбільш популярних способів» продажу знань:

  1. Відеоуроки — наприклад, ви записуєте відео безпосередньо з екрану комп’ютера, де розповідаєте докладно про ті чи інші речі (наприклад, як працювати з фотошопом).
  2. Електронні книги-інформація в цьому випадку підноситься у вигляді тексту (онлайн-книги).
  3. Вебінари — проходить навчання через інтернет в режимі реального часу, де користувачі можуть задавати питання (триває зазвичай 2-3 години).
  4. Консультації людям – бажаючим надається індивідуальна консультація з певного питання (особисто, через Скайп…).
  5. Семінари — навчання для групи людей, яке проводиться в живу.

Якщо і ви хочете заробляти на інфобізнесі, то спочатку слід визначитися, якою цінною інформацією ви можете поділитися з іншими!

Вкладення становлять від 0 гривень за добу. Від розміру вкладень залежить і час окупності бізнесу.

Як правильно вибрати бізнес-ідею — секрети успішного бізнесу

А тепер давайте поговоримо про те, як все таки правильно підібрати собі бізнес-ідею!

Якщо хочете, щоб ваш майбутній бізнес був з високою ймовірністю успішний, то дотримуйтесь цих простих 3 пунктів:

  1. Популярність-справа, яку ви відкриваєте має бути потрібною людям і відповідно користуватися хорошим попитом.
  2. Справу до душі — ви повинні любити ту справу, якою плануєте займатися!
  3. Мінімальні витрати — чому так важливо на етапі відкриття вкладати гроші тільки в те, без чого бізнес не може існувати, ми вже детально розібралися в самому початку статті.

По першому пункту думаю все зрозуміло. Додам лише, що попит на ті чи інші товари/послуги можна швидко оцінити через інтернет.

Тепер з приводу другого пункту. На жаль, багато хто не сприймає його серйозно. А даремно…

Повірте, знайти свою справу (бізнес-ідею) до душі і займатися саме тим, до чого вас найбільше тягне — дуже важливо!

Якщо ви любите те, що робите, то будете робити це дуже і дуже добре — люди на 100% це відразу помітять і стануть вашими постійними клієнтами! Це правило працює абсолютно для будь-якого бізнесу!

Адже погодьтеся, навіть читаючи цю статтю ви хочете, щоб з вами чесно ділилися корисною і найбільш важливою інформацією!

Так і в бізнесі-ті хто ставиться до своєї справи з любов’ю, домагаються успіху дуже швидко, ті ж хто відкриває бізнес тільки заради грошей, зазвичай часто терпить крах або задовольняється малим.

Зверніть увагу, що одна з найбільших компаній на сьогодні “Еппл” (Apple) була створена не через гроші, а через любов до своєї справи!

Найбільш часті помилки підприємців-ТОП-7

Багато підприємців початківців не до кінця розуміють, як влаштований бізнес і відповідно часто роблять помилки при його відкритті.

Тому я вирішив написати невеликий розділ, в якому виділив найбільш поширені помилки бізнесменів, які тільки починають свою справу. Дуже сподіваюся, що дана інформація для вас виявиться цінною:

Помилка №1

Страх конкуренції. Не варто боятися конкуренції — наявність конкурентів це добре! По-перше, це означає, що товари / послуги в даній ніші користуються хорошим попитом. По-друге, є можливість оцінити конкурентів (їх слабкі і сильні сторони) і придбати цінний досвід. По-третє, конкуренція змушує розвивати ваш бізнес!

Помилка №2

Брати кредити і позики. Якщо ви починаєте бізнес перший раз у своєму житті, то вже точно не варто брати різні кредити і позики. У вас ще не достатньо досвіду! Зовсім інша справа, якщо ви вже займаєтеся бізнесом не один рік і розумієте як він влаштований зсередини.

Тому новачкам рекомендую намагатися відкривати бізнес виключно на свої власні (вільні) гроші, які ви можете «втратити» і це не повинно сильно вдарити по вашому сімейному бюджету.

Помилка №3

Не правильно побудовані пріоритети в бізнесі. Ще раз нагадаю, що бізнес — це не свій особистий офіс і не статус «генеральний директор», а це в першу чергу продажі! Все інше це доповнення. Особливо це важливо розуміти, коли ви тільки починаєте свою справу!

Помилка №4

Продавати те, про що ніхто не чув. Багато новачків у бізнесі думають, що можна добре заробити, якщо продавати якийсь новий товар, якого ще немає на ринку. Частково це так, але багато хто ігнорує той факт, що 8 з 10 нових товарів не потрібні людям!

Якщо у вас є досвід і гроші, то тоді, будь ласка! Але якщо ви тільки починаєте свій перший бізнес, та й грошей не особливо багато на те, щоб тестувати різні ніші та спочатку терпіти збитки — то це не для вас!

Помилка №5

Діяти як всі (не відрізнятися). Потрібно розуміти, що споживачі в першу чергу тягнуться до тих підприємців, які пропонують їм максимальну вигоду .

Але і споживачі різні — у кожного з них свої інтереси: одні хочуть дешевше, інші більш якісне, третім взагалі важлива швидкість (виготовлення, доставка…) і т. д.

Тому ваше завдання-зрозуміти, що саме ваша «цільова аудиторія» найбільше хоче і дати їм цю максимальну цінність.

Постарайтеся уявити «портрет» вашого клієнта і подумати, як ви можете поліпшити продукт/послугу, щоб відрізнятися від конкурентів!

Наприклад, навіть якщо ви продаєте одне і теж, що і конкуренти, можна запропонувати кращий сервіс (ставлення до клієнта), розширити товарний асортимент, зробити швидку / безкоштовну доставку.

Помилка №6

Продавати неякісні послуги/товари. Спроби швидко нажитися на продажі неякісних товарів і послуг не приведуть вас ні до чого хорошого! Ставтеся до інших як до себе і у вас легко вийде вибудувати успішний бізнес.

Помилка №7

Не вміти делегувати. Бути на всі руки майстером і розбиратися у всіх нюансах свого бізнесу-це добре, але до пори до часу. Бізнес не повинен бути для вас місцем, на якому ви проводите по 24 години на добу 7 днів в тиждень!

Спочатку, поки бізнес не зміцнів і знаходиться на стадії розвитку, то можливо, краще всім займатися самому.

Але коли він вже приносить стабільний дохід, постарайтеся знайти відповідних людей, яким ви зможете довіряти і делегувати частину своїх обов’язків!

Важливо! Бізнес, як і все інше, має бути в радість і займати лише частину вашого часу, а не все життя!😀

І на сам кінець: навіть якщо ви робите ті чи інші помилки — сприймайте їх як неймовірно цінний досвід, вчіться на них! Як правило, не робить помилок лише той, хто нічого не робить!😂

Висновки

Сподіваюся тепер ви переконалися, що відкрити свій бізнес з мінімальними вкладеннями, або з нуля дуже навіть можливо!

Ще раз повторюся, гарантований спосіб домогтися успіху в бізнесі — це дійсно любити ту справу, якою займаєшся, тоді не страшні ні які конкуренти! До того ж в такому разі ви ніколи більше не будете “працювати”, а будете тільки займатися тим, що Вам подобається!

Бажаю вам удачі і успіху у відкритті вашої майбутньої справи!😁