Як починаючому фотографу заробити на фотостоках – покрокова інструкція + огляд ТОП-5 сайтів

Сьогодні ви дізнаєтеся, як заробити на унікальних фотографіях, які навички і вміння для цього потрібні і на яких ресурсах найвигідніше розміщувати свої фотороботи для отримання максимальної вигоди.

Аматорські та професійні фотознімки активно використовуються в інтернеті. Фотографія – це не тільки хобі і спосіб відобразити йде мить, але і спосіб додаткового заробітку.

Далеко не кожному фотографу відомо, як отримувати дохід від власних фоторобіт. Навіть про існування спеціальних програм для обробки знімків знають не всі, а вже про фотобанках і фотостоках чув лише невеликий відсоток користувачів.

Що таке фотостоки

Фотостоках – сайт-посередник між продавцем фотографій і їх покупцем. Фотограф, який зробив цікавий унікальний знімок, продає його, виклавши на загальний огляд. Якщо робота сподобається покупцеві, він набуває її.

Перевага такого сервісу для початківців фотографів полягає у відсутності оцінки якості фотознімків. Майданчик не підходить для тих, хто витрачає кілька годин на створення унікального кадру: своє творіння шкода віддавати за 20 центів.

Для тих людей, хто фотографує не тільки заради прибутку, а й задоволення для, фотостоки – непоганий спосіб додаткового заробітку на хобі.

Чи реально на них заробити

Деякі фотостоки не обмежують кількість можливих покупок одного і того ж зображення. Тому з одного знімка можна отримати в 100 разів більше, ніж 20 центів, якщо він приверне увагу кількох сотень людей.

Заробляти на фотостоках можуть не тільки люди, які мають професійну фотокамеру. Якщо ви володієте творчими здібностями, красиво малюєте або вмієте користуватися графічними ресурсами, то результат коштує дорожче знімка, виконаного за допомогою фотокамери.

Як заробити – покрокове керівництво

У будь-якій діяльності головне – порядок дій, і методів отримання прибутку це стосується в першу чергу.

Пропонуємо вашій увазі покрокову інструкцію для новачків.

Крок 1. Вибираємо майданчик і реєструємося

Визначтеся з тематикою, яка найбільш близька вам. Відштовхуючись від своїх умінь, вирішите, чи будете ви самі фотографувати або продавати намальовані картинки. Вибору фотостоку приділіть особливу увагу, він повинен підходити вам по ціновій категорії і умов.

Необхідно зареєструватися на обраних стоках і ознайомитися з угодою і правилами публікації фотографій.

Крок 2. Проходимо іспит

На деяких фотостоках передбачена процедура верифікації. Зазвичай достатньо надати скан паспорта. Адміністратори деяких ресурсів проводять анкетування для виявлення вашого рівня професіоналізму. Це необхідно для підтвердження наявності у вас необхідних навичок.

Не у всіх фотогралерея серйозний відбір продавців, більшість не вимагають проходження тестів і іспитів. Айсток приймає до себе авторів, які успішно пройшли теоретичне тестування і прислали 3 фотографії певної тематики. У Шаттерстоке для успішного проходження іспиту потрібно відправити на перевірку 10 якісних фоторобіт.

Крок 3. Заповнюємо податкову форму Form W-8BEN

Якщо ви хочете отримувати дохід із зарубіжних майданчиків, будучи громадянином Росії, необхідно заповнити податкову документацію по формі Form W-8BEN. Зокрема це стосується американських сайтів. Це робиться для отримання пільги. Іншими словами, вам не доведеться вносити податкові відрахування в бюджет іншої країни.

Крок 4. Завантажуємо фотографії та чекаємо продажів

Прибуток буде максимальної, якщо завантажити велику кількість робіт. Високий попит на фото спостерігається тільки в перші шість місяців. Тому не відкладайте додавання нових фоторобіт в довгий ящик. Час очікування прибутку витратьте з розумом і вигодою.

Одночасно співпрацюйте з декількома фотобанками. Від кількості опублікованих в мережі інтернет зображень залежить ваш заробіток.

ТОП-5 кращих фотостоков для заробітку

У Рунеті найбільш популярні російськомовні фотостоки. Але є безліч доступних і зручних зарубіжних ресурсів, якими активно користуються наші фотографи.

Новачкам доцільніше просувати фотки на найпростіших сервісах з мінімальною вартістю изображнием.

Лорі

Ідеально підходить для початківців користувачів. Це один з найперших платних фотостоков, призначених для заробітку в інтернеті. З авторами полягає агентський договір, за яким власнику матеріалу нараховується до 50% прибутку з кожного продажу.

Основні теми в банку Лорі:

  • люди різної статі, віку та професії;
  • пейзажі (водний, сільський, міський, гірський);
  • предмети (натюрморти, іграшки, посуд, вінтаж та старина);
  • міста і країни.

На сайті продають фото та відеоролики і на такі теми, як спорт, релігія, рослини, краса і здоров’я, транспорт, архітектура і т. Д. Сервіс надає можливість користувачам щодня безкоштовно здобувати одне нове зображення.

iStock

Велика база фотографій, картинок, відео-та аудіоматеріалів. На сайті зручно оформити підписку виходячи з доступного бюджету.

Сервіс нараховує понад 20 категорій фотографій, оснащений зручною навігацією. При розміщенні фотографій в Айстоке авторським роботам висуваються жорсткі вимоги – в публікації відмовлять, якщо на сайті вже є щось схоже. Головне достоїнство сервісу – висока вартість скачування. Власники не розподіляються за рівнями продажів, у всіх рівні умови.

Дохід стоку від продажу одного унікального зображення досягає 40 доларів. Відрахування ексклюзивному автору складають 40%, неексклюзивними – 20%.

Shutterstock

Shutterstock генерує більше число продажів в порівнянні з іншими мікростоках. Щотижня база сервісу Шаттерсток поповнюється мільйонною кількістю нових ілюстрацій. Фотоматеріали допускаються до розміщення після успішного проходження іспиту.

Банк приймає до публікації відеокліпи, векторні зображення та професійні фотознімки. Якісні характеристики контенту повинні відповідати високому рівню майданчика. Авторська комісія від продажу складає 28 $ за скачування.

Depositphotos

DepositPhotos – молодий банк, що входить в число лідерів продажів. Реєстрація на майданчику безкоштовна, але потрібно докласти скан закордонного паспорта. Іспит для авторів носить формальний характер і полягає в відсилання 5 робіт. Для продажу сервіс приймає відео, фото і графіку.

Відрахування новачкам рівні 44% з продажу. Програмою Депозітфотос передбачена тимчасова підписка для блогерів і власників сайтів.

Fotolia

Популярний мікросток з базою зображень в 10 млн. Підходить для новачків. Після реєстрації потрібно пройти іспит. Вимоги до контенту невисокі. Згідно відгуками, більшість фотографів починали торгівлю своїми роботами саме з цього ресурсу.

Про вимоги та особливості популярних стоків ви дізнаєтеся з відео:

Скільки можна заробити на фотостоках

Людей, які вирішили зайнятися фотографією заради грошей, цікавить питання: скільки грошей можна отримати з одного ресурсу ?.

На одній якісної фотографії заробляють щомісяця близько 50 центів. Виклавши 200 унікальних і привабливих знімків за місяць, ви отримаєте середній заробіток, рівний 100 $, що досить заманливо. Шляхом нескладних математичних розрахунків просто обчислити можливу прибуток з 5 таких фотогралерея.

Постійно поповнюйте фотобанки знімками, і ви отримаєте гідне грошову винагороду.

Мандрівники і художники, що розміщують свої оброблені професійні матеріали на різних джерелах, отримують до 3 тисяч доларів щомісяця. Так хобі і захоплення перетворюються в прибутковий бізнес.

Будьте впевнені, заробити на стоках реально, головне – не кидати розпочату справу на півдорозі, постійно розвиватися і вдосконалюватися.

Корисні поради для новачків

Щоб домогтися успіху в творчості, постійно вчіться і розвивайтеся.

Наступні рекомендації допоможуть вам підвищити рівень ефективності і доходи.

Порада 1. Постійно удосконалюйтеся

Існує безліч способів підвищення якості роботи.

Запишіться на навчальні курси, дивіться онлайн вебінари, читайте опреленного літературу. Найчастіше практика, фотографуйте те, що здається вам дивним, особливим. З 50 зроблених знімків виберіть пару найвдаліших і розмістіть у фотобанку.

Порада 2. Не зациклюйтеся на одному фотостоці

Не зупиняйтеся на одному ресурсі, підключіть їх кілька, так ви збільшите прибуток в 4-5 разів. Російські програми доступні абсолютно всім.

Якщо ви знаєте іноземні мови (або вмієте користуватися трансляторами), ніщо не заважає пропонувати на продаж плоди своєї творчості на зарубіжних майданчиках. Оплата за 1 роботу там значно вище, сервісів завжди потрібно ексклюзивний контент.

Порада 3. Не опускайте руки

Доводите почате до кінця. Відмовившись від затії розвивати фотобізнес, ви позбавите себе шансів досягти успіху. Не зупиняйтеся, навіть якщо щось не виходить. Врахуйте допущені помилки і знову пропонуйте публіці своє бачення прекрасного.

Не чекайте миттєвого результату. Досвід прийде з часом, головне – відповідально підійти до справи.

Щоб набратися досвіду і створити професійне портфоліо, розміщуйте зображення регулярно. Виявити самі купуються знімки і проаналізуйте, чому їх купують. Спробуйте створювати аналогічні.

Порада 4. Вигадуйте щось нове

Знайдіть родзинку в своїй творчості. Зображення не повинні бути копією вже існуючих. За основу візьміть найбільш затребувані стокові фотографії та покажіть їх публіці з іншого боку.

Банки фотокарток переповнені зображеннями природи, портретами людей. Створіть свою власну тематику, несхожу на інші.

Цікава затія – перенесення на фотопапір рухів. Покажіть красу танцювальних рухів, грацію танцюристів і фігуристів. Вдало спіймані моменти зроблять вас кращим у своїй ніші.

Порада 5. Купіть якісне обладнання

Придбайте професійну фотоапаратуру. Від якості та чіткості зображення залежить попит на фото. Гарне технічне оснащення і вивчення всіх тонкощів роботи сприяє підвищенню вашого рівня.

Навіть обмежений бюджет – не перешкода в придбанні якісного фотоапарата. Заздалегідь визначтеся з виробником техніки, яку плануєте використовувати.

Висновок

Уміння створювати незвичайні та ексклюзивні зображення різними способами (малюванням, за допомогою фотоапаратів або графічних редакторів) забезпечує творчих людей додатковим доходом. Від вашої завзятості, здібностей і бажання залежить рівень доступного заробітку.

Використовуйте в своїх інтересах відразу кілька сервісів для продажу знімків, це збільшить ваш бюджет в кілька разів. Намагайтеся викладати тільки найвдаліші фотографії, і тоді заробіток на фотостоках не змусить себе чекати.