Як монетизувати свій канал на YouTube – покрокова інструкція для ютуберів-новачків

Дохід від відеоблогу безпосередньо залежить від того, наскільки грамотно ви будете монетизувати трафік. Більшість ютуберов-новачків не вміє правильно подавати рекламу і втрачають через це частину свого доходу.

У цій статті я розповім про способи монетизації ютуб-каналу, про те, як правильно використовувати рекламні інструменти і де шукати рекламодавців, які будуть платити більше.

Ви дізнаєтеся все про монетизацію, підводні камені, з нею пов’язаних, і способах виведення зароблених коштів.

Що таке монетизація YouTube-каналу

Ютуб – найбільша в світі рекламний майданчик, на якій кожен може розміщувати свій відеоконтент.

Грамотна подача реклами на цьому відеохостингу допомагає рекламодавцю збільшувати обсяг продажів. Ютуб унікальний – це одночасно і відеореклама, і можливість вивести рекламні матеріали в пошукові видачі Яндекса і Гугла. Це означає, що аудиторія, яка побачить рекламу, набагато ширше активної аудиторії ютуба.

Монетизація трафіку – це процес, що дозволяє використовувати аудиторію майданчика в комерційних цілях. Іншими словами – це розміщення на каналі платної реклами.

Які бувають види монетизації

Існує два види монетизації – ручна і автоматична.

Більшість блогерів комбінують і використовують обидва ці способи. Про кожного з них поговоримо окремо.

Ручна

Цей спосіб не вимагає підключення партнерської програми від ютуба. Ви самі використовуєте свою аудиторію і розміщуєте рекламні пропозиції для неї. Наприклад, власний інтернет-магазин, окремий товар або послуга, або платна реклама сторонніх ресурсів.

Ручна монетизація ділиться ще на два підвиди:

  • прямий продаж реклами: інший блогер або інтернет-магазин хоче рекламуватися на вашому каналі – він платить, ви рекламуєте;
  • монетизація трафіку за моделлю CPA: CPA-мережу платить фіксовані комісійні за кожен проданий товар.

Другий варіант заслуговує на більшу увагу. Суть CPA-реклами полягає в наступному: ви входите на сайті партнерки, самостійно вибираєте оффер (товар для реклами), розміщуєте на каналі партнерську посилання.

Усередині CPA-мережі у вас є інструменти аналітики, за допомогою яких ви відстежуєте переходи по посиланню і покупки. Там же є і детальна статистика по вашій роботі. Вивчаючи її, ви вивчаєте поведінку вашої цільової аудиторії і ефективність кожного з рекламних пропозицій на каналі.

Завдяки цим інструментам ви аналізуєте свої рекламні кампанії, тестируете інші оффер і вибираєте найприбутковіші.

Цей метод дозволяє збільшити дохід, але вимагає від вас більшої віддачі – потрібно витрачати багато часу на аналітику, створення рекламних матеріалів під кожен оффер і тестування оголошень.

Кращі CPA-мережі:

  1. Admitad– Головний офіс в Німеччині. Найширший вибір офферов – гри, товари, кредити, послуги. Стабільні виплати, зручні інструменти аналітики і привітна підтримка.
  2. Actionpay– Велика російська партнерка. Великий вибір офферов. Підтримка відповідає оперативно. Останнім часом спостерігаються проблеми з виплатами. Платять, але часто затримують – до півроку.
  3. 7offers– Знаходить оффер для кожної аудиторії. Гарна підтримка. Виплати хоч кожен день.
  4. m1-shop– Найбільша в Рунеті товарна партнерка. Зручні інструменти аналітики, хороша підтримка і стабільні виплати.
  5. KMA– Головний конкурент m1-shop. CPA-мережу з власними товарними офферу.

У більшості CPA-мереж однакові оффер – всі вони працюють з великими рекламодавцями. При цьому у кожної мережі є свої унікальні оффер.

Важливо: не користуйтеся інструментом «чорними» офферу – з копіями годинників, телефонів та інших товарів, які використовують чужий бренд. Це заборонено правилами ютуба.

У CPA-партнерка є багато «білих» рекламних пропозицій. У адмітаде їх найбільше. Ця мережа не працює з нечесними рекламодавцями.

автоматична

Автоматична монетизація дозволяє отримувати дохід від партнерської програми YouTube.

Після підключення партнерської програми YouTube транслюватиме рекламу на ваш блог.

Є кілька форматів реклами:

  • відеореклама, яку можна пропустити через 5 сек;
  • реклама без можливості пропуску;
  • оверлеї – напівпрозорі оголошення внизу ролика;
  • товарні оголошення – відображаються, якщо в ролику згадується якийсь товар.

Під час налаштування монетизації ви самі вибираєте, які формати реклами будуть показуватися на вашому відеоблозі.

Якщо ваш відеоблог не підключати до партнерської програми від ютуба, монетизує трафік самостійно.

Умови для підключення монетизації

З 20 лютого 2018 року діють нові правила підключення каналу до партнерської програми.

Нові вимоги підключення партнерки:

  • мінімум 1000 передплатників;
  • 4000 годин відео за останні 12 місяців;
  • публікація тільки якісного контенту.

Всі заявки на підключення розглядаються вручну. Середній час розгляду заявки – 2 дня. Якщо канал не відповідає перерахованим вище умовам, заявка розглядатися не буде.

Жорсткість правил пояснюється зростанням шахрайства в 2017 році. Через зловмисників чесні відеоблогери втрачають частину свого доходу. У блозі YouTube відзначається, що нововведення будуть стимулювати ютуберов створювати та публікувати тільки якісний контент.

Як монетизувати свій канал на Ютубі – покрокова інструкція

Монетизація каналу – складний і тривалий процес.

Щоб отримати доступ до цього виду заробітку, коректний.

Крок 1. Реєструємо аккаунт в Google

Ютуб належить Google. Тому створення каналу починається з реєстрації Google-аккаунта. Якщо у вас вже є обліковий запис Google – створіть нову, для роботи.

Після цього у вас з’явиться можливість створити ютуб-канал. Для цього відкрийте головну сторінку Google і зайдіть в додатки. Після натискання на значок ютуба канал буде створений автоматично.

Крок 2. Ми оформляємо YouTube канал і публікуємо відео

Канал потрібно добре оформити. Зробіть шапку або замовте її у фахівця. Гарна шапка – ознака того, що ви стежите за своїм блогом. На початковому етапі це допоможе збільшити кількість підписок.

Головне – це контент. Неважливо, що ви створюєте – ігрові ультракороткі фільми, стрім або аніме: публікуйте тільки якісні і цікаві користувачам відеоролики. Ваше завдання – зробити краще, ніж у конкурентів.

Крок 3. Подаємо заявку на монетизацію і чекаємо відповіді

Після досягнення 1000 передплатників і публікації контенту, загальна тривалість якого 4000 годин, подавайте заявку на підключення до партнерке.

Якщо вас відключили від партнерки через невідповідність новим вимогам, подавати нову заявку не потрібно – стара буде розглянута після виконання вами всіх перерахованих вище умов. Якщо всі вони будуть виконані – монетизація включається автоматично.

Щоб перевірити статистику по відеоблозі, скористайтеся інструментом YouTube Analytics або мобільним додатком «Творча студія YouTube». Воно є як на андроїд, так і на iOS. Дані оновлюються один раз на добу, тому можуть бути неточними. Максимальна тимчасове відхилення – 72 години.

Щоб включити монетизацію, проробляємо наступне:

  1. У правому верхньому куті натисніть на значок вашого облікового запису.
  2. Виберете розділ «Творча студія».
  3. У лівому меню натиснемо «Канал».
  4. У відкритому розділі «Статус і функції» клікніть на іконку «Монетизація».
  5. Натисніть «Включити».
  6. Прийміть умови партнерки.
  7. Підтвердіть дію.

Як підтвердити права на опублікований контент

Підключаючись до монетизації, ви починаєте використовувати свій контент в комерційних цілях. Щоб використовувати його, потрібно підтвердити авторство.

Більшість ютуберов-новачків втрачають цей момент і стикаються з проблемою, коли отримують на пошту лист з вимогою підтвердити авторство протягом 14 днів, інакше монетизація буде відключена.

Підтвердити авторство можна декількома способами:

  • вручну описати процес створення контенту;
  • отримати ліцензію на сторонньому ресурсі.

Для підтвердження авторства проробляємо наступні дії:

  1. Відкриваємо текст отриманого повідомлення і натискаємо на посилання відео, права на яке потрібно довести.
  2. Внизу сторінки, що відкрилася під роликом відзначаємо «Я можу підтвердити права на комерційне використання».
  3. Вибираємо один з варіантів.
  4. Якщо у вас немає сторонньої онлайн-ліцензії, вибирайте «Моє відео містить тільки оригінальні матеріали».
  5. У відкрилася нижче графі детально опишіть процес створення відео – який редактор використовували і де брали матеріали.
  6. Зберігаємо зміни.

Якщо ви не порушували нічиї авторські права, проблем з цим відео більше не виникне.

Ці дії необхідно проробляти заздалегідь – щоб уникнути непорозумінь.

Щоб кожен раз вручну не описувати процес створення відео, робіть для кожного ролика ліцензію і давайте посилання на неї в описі.

Зазвичай такі ліцензії роблять на сайті Creative Commons – це найпопулярніший некомерційний сервіс для створення публічних ліцензій.

Щоб отримати таку ліцензію, проробляємо наступне:

  1. Заходимо на сайт Creative Commons.
  2. Вибираємо розділ «Ліцензії».
  3. Вибираємо ліцензію «Атрибуція» – її використовує більшість ютуберов.
  4. Заповнюємо всі поля.
  5. Копіюємо отримані дані і вставляємо в опис під відео на ютубі.
  6. Зберігаємо зміни.

Скільки можна заробити

Професійні ютубери заробляють десятки тисяч і навіть мільйони доларів в місяць. Можливості по заробітку не обмежені – все залежить тільки від вас.

Кілька прикладів успіху:

У 2010 році шведський блогер Фелікс Чельберг створив відеоблог, на якому викладав записи проходження ігор і малював графіком. У Фелікса вже 61 млн передплатників і 17 млрд переглядів. За різними оцінками він заробляє від 4 до 7,5 млн доларів в місяць.

Анонімний власник каналу DisneyCollectorBR щомісяця заробляє від 2 до 5 млн доларів. Відеоблог зареєстрований в 2011 році. За час свого існування він набрав 10 млн передплатників і 14 млрд переглядів.

Іспанська школяр Гільер Мудіас знімає огляди і проходження відеоігор на іспанською мовою. У Гільера 4,5 млрд переглядів і 13,6 млн передплатників. За різними оцінками він отримує дохід від 60 тис. До 2 млн доларів на місяць. Гільер не вчиться в школі – він уже забезпечив своє майбутнє.

Російський канал Get Movies заробляє 130-180 тис. Доларів на місяць. Цей проект присвячений мультфільмів для різної вікової категорії – від немовлят до підлітків. Блог зібрав 15 млрд переглядів і 16 млн передплатників.

Прибутковість відеоблогу залежить від його тематики і кількості переглядів. Наприклад, якщо ви знімаєте гумористичні ролики, вам будуть показувати рекламу товарів широкого споживання – вона коштує дешево.

Якщо ваш проект присвячений огляду мотоциклів або автомобілів – вам будуть платити більше – вас дивиться аудиторія, зацікавлена ​​в покупці, у неї є гроші і бажання купити мотоцикл або автомобіль.

Вартість реклами залежить від географії. Найдорожча аудиторія – жителі США і Канади. Якщо ваш блог орієнтований на аудиторію з цих країн, вам будуть платити до 50 доларів за 1000 переглядів.

Найдешевша реклама – в країнах СНД. Російськомовні проекти отримують в 5-10 разів менше – в середньому 2-5 доларів за 1000 переглядів.

Це середньостатистичні цифри. Оплата за 1000 переглядів – це виведена підсумкова цифра. Ютуб платить за кліки по рекламі, яка транслюється в ваших відеороликах. Залежно від залученості аудиторії і її платоспроможності, ви будете отримувати від 0,1 цента до 50 доларів за 1000 переглядів.

Дохід від розміщення реклами залежить від багатьох взаємопов’язаних факторів. Хтось заробляє 50 доларів на місяць, а хтось – 50 тис. Доларів. Не можна вивести середню цифру, щоб дізнатися, скільки заробляють відеоблогери.

Як вивести зароблені кошти

Щоб виводити зароблені кошти, аккаунт потрібно зв’язати з Google AdSense.

Аккаунт пов’язують з AdSense через ваш профіль на ютубі. Якщо у вас ще немає такого аккаунта, він створиться автоматично і буде прив’язаний до вашого профілю в Google. Для цього не потрібно заходити на сайт adsense.com.

Як зв’язати акаунт:

  1. Зайти в Творчу студію на YouTube і вибрати розділ «Монетизація».
  2. Прийняти умови підключення до Google AdSense.
  3. Якщо немає профілю в Google AdSense, натисніть «Створити».
  4. Заповнити всі поля – адреса, поштовий індекс і ін. Вводите тільки реальні дані – це потрібно для отримання виплат.
  5. Зайти в Google-аккаунт і підтвердити дію.

Протягом 48 годин акаунти будуть пов’язані, і після цього ви зможете виводити зароблені кошти.

YouTube виробляє виплати один раз на місяць – зазвичай з 15 по 22 числа.

Мінімальна сума виплати – 100 доларів.

Є два варіанти отримання платежу:

  • банківський чек поштою;
  • SWIFT-перекази.

Найчастіше використовується другий спосіб – платіж доходить швидше і не потрібно додатково звертатися в банк для переведення в готівку чека.

Щоб отримувати SWIFT-платежі, зверніться в банк і зробіть собі доларову карту. Попросіть у банку SWIFT-реквізити карти і вкажіть їх в акаунті Google AdSense. Після цього буде доступний висновок на карту.

Детальніше про виведення грошей з YouTube дивіться у відео:

висновок

Тільки на перший погляд здається, що монетизувати трафік з ютуба складно.

Як бачите, процедура відносно проста, якщо слідувати описаним інструкцій і не порушувати правила користування місцем для розміщення відеофайлів.